Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Kokosriekstu eļļa – to ir vērts pamēģināt!

   Kokosriekstu eļļa ir jauns un mazpazīstams produkts Latvijas tirgū. Bet arī zaļo tēju, olīvas, sojas mērci,  avokado un daudzus tamlīdzīgus produktus mēs iepazinām relatīvi nesen, un nu tie ir kļuvuši par mūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Kokosriekstu eļļai ir paredzams līdzīgs liktenis. Šis aromātiskais, maigais, gaisīgais produkts vienkārši liek sevi iemīlēt no pirmās tikšanās reizes!

 

Iedvesmai daži fakti par kokosriekstu eļļu, kā veselīgu pārtikas produktu:

 

 • Kokosriekstu eļļas sastāvā esošās vidēji garo ķēžu taukskābes (~ 64%,  sauktas MCT jeb medium-chain triglycerides), ir labvēlīgas tiem, kas vēlas būt slaidi un enerģiski. Šīs taukskābes organisms izmanto enerģijas ražošanai, nevis, lai papildinātu ķermeņa tauku slāni. Kokosriekstu eļļa stimulē vielmaiņas procesus, paaugstina enerģijas līmeni, uzlabo vairogdziedzera funkciju, kas viss kopā palīdz samazināt nevēlamos ķermeņa tauku krājumus.
 • Kokosriekstu eļļai , pateicoties tās sastāvā esošajai taukskābei – laurskābei (lauric acid),  piemīt pretiekaisuma, pretmikrobas un antioksidantu īpašības, kas ir labvēlīgas sirds un asinsvadu veselībai. To reģionu iedzīvotāji, kas regulāri izmanto savā tradicionālajā ikdienas uzturā kokosriekstu eļļu, pieder pie mūsu planētas iedzīvotāju veselīgākās daļas, kas vismazāk cieš no sirds un asinsvadu un citām deģeneratīvajām saslimšanām.
 • Kokosriekstu eļļas sastāvā esošajām vidēji garo ķēzu taukskābēm  (laurskābe, kaprilskābe, kaprikskābe)  piemīt pretmikrobas īpašības, kas palīdz organismam cīnīties pret dažādu saslimšanu izraisītājām baktērijām, sēnītēm, vīrusiem, parazītiem. Tai pat laikā šīs taukskābes neietekmē labvēlīgās organismā esošās baktērijas.
 • Līdz pat 64% kokosriekstu eļļas sastāvu veido vidēji garo ķēžu taukskābes. Šīs taukskābes organisms pārstrādā savādāk, nekā citus tauku veidus. To sagremošanai nav nepieciešami  ne aizkuņģa dziedzera enzīmi, ne žults. Tās ir ļoti viegli sagremojamas, tāpēc kokosriekstu eļļu izmanto zīdaiņu uzturā un iesaka iekļaut to cilvēku uzturā, kas cieš no gremošanas problēmām, it īpaši, žults pūšļa darbības traucējumiem. Kokosriekstu eļļu iesaka izmantot arī gadījumos, kad organisms ir novārdzināts ar nabadzīgu uzturu vai nespēju uzņemt vai asimilēt uzturu, jo šī eļļa ir ātri un viegli uzņemams uzturvielu un enerģijas avots.
 • Tiek veikti daudzi citi pētījumi, kas turpina apstiprināt kokosriekstu eļļas veselīgumu un plašās iespējas pielietot to veselīga dzīvesveida nodrošināšanā. Par to lasiet: www. coconutresearchcenter.org!

 

   Iedvesmai daži fakti par kokosriekstu eļļu, kā skaistumkopšanas produktu:

 

 • Kokosriekstu eļļu var izmantot kā sejas un ķermeņa krēmu. Kokosriekstu eļļa palīdz saglabāt gludu un veselīgu ādu. Tā labi iesūcas un ir īpaši piemērota sausas un sakairinātas ādas kopšanai.
 • Tā ir piemērota arī zīdaiņu un mazu bērnu ādas kopšanai, jo neizraisa alerģisku vai kairinošu reakciju, bet gan pārklāj ādu ar dabīgu aizsarg slāni, kuram turklāt piemīt pretmikrobas īpašības (līdzīgi kā paša ķermeņa izdalītajiem ādas taukiem - sebumam).
 • Kokosriekstu eļļa ir arī piemērota ādas atveseļošanai  skrāpējumu, zilumu, apsārtumu gadījumā. Tās sastāvā esošās vielas nomierina ādu, kā arī, iesūcoties dziļākos ādas slāņos, veicina šūnu atjaunošanos.
 • Kokosriekstu eļļa ir lielisks sauļošanās losjons. Tā veicina veselīga iedeguma veidošanos, jo nepārtraukti baro un mitrina ādas šūnas sauļošanās procesā. Kokosriekstu eļļu nevar izmantot kā UV staru aizsargkrēmu, bet gan kā lielisku dabīgu ādu barojošu un atjaunojošu losjonu pirms un pēc sauļošanās gan uz sejas, gan uz ķermeņa ādas. Filipīnās, kur cilvēki pakļauti saules, vēja un jūras ietekmei, tie  ikdienā  lieto kokosriekstu eļļu kā dabīgu ādas kopšanas produktu. Viņi lepojas ar veselīgu un starojošu ādu!
 • Pateicoties mitrinošajām, barojošajām un pretmikrobajām kokosriekstu eļļas īpašībām, tā lieliski atjauno ādas aizsargbarjeru pēc intensīvas mazgāšanās ar ziepēm, pēc skūšanās, pēc ādas attīrīšanas ar kairinošām vielām. Kokosriekstu eļļa, savienojoties ar ādas izdalīto sebumu, palīdz ātrāk atjaunoties ādas dabīgajam aizsarg slānim. Turklāt aknes vai citu ādas izsitumu gadījumā, kokosriekstu eļļas pretmikrobās īpašības palīdz cīnīties ar nelabvēlīgajām baktērijām.
 • Filipīnu  un Indijas iedzīvotāji izmanto kokosriekstu eļļu arī kā dabīgo matu kopšanas līdzekli. To var izmantot kā matu struktūru atjaunojošu, mīkstinošu un izlīdzinošu masku, uzklājot uz matiem uz aptuveni vienu stundu, un pēc tam matus izmazgājot. Pietiek ar dažām tējkarotēm eļļas, kas viegli iemasētas visā matu garumā. Eļļu var droši klāt arī uz galvas ādas, lai tā varētu izpaust savas labās īpašības, rūpējoties arī par galvas ādas veselību.
 • Kokosriekstu eļļa ir ieteicama arī galvas ādas atveseļošanai blaugznu gadījumā. Kokosriekstu eļļa jāiemasē galvas ādā un jāatstāj uz pāris stundām, pēc tam galva jāmazgā ar maigu, pēc iespējas dabīgu matu mazgāšanas līdzekli. Procedūru ieteicams veikt tik ilgu laika periodu, līdz blaugznas pazūd.

 

   Kā lietot kokosriekstu eļļu:

 

 • Izmantojiet kokosriekstu eļļu ēdienu gatavošanai jebkuras augu eļļas vai citas taukvielas vietā (tā ir ļoti garšīga un aromātiska). Tā sevišķi piemērota gatavošanai pie augstas temperatūras (arī uz pannas), nezaudējot savas dabīgās īpašības.
 • Regulāri ēdiet kokosriekstus, kokosriekstu pienu, citus kokosriekstus saturošus produktus, tādejādi tiks uzņemti gan vērtīgie kokosrieksta tauki , gan organismam tik vajadzīgās vērtīgās šķiedrvielas.
 • Regulāri izmantojiet kokosriekstu eļļu kā ādas un matu kopšanas līdzekli.

 

Vairāk informācijas lasiet šeit: www.ellaskoks.lv

 

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti