Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Cīņā ar insektu kodumiem

    Vasara ir klāt ar putnu dziesmām un ziedu smaržu, bet diemžēl arī ar odiem un citiem insektiem, kuru šogad, kā jau pierasts, ir daudz gan pilsētā, gan laukos.

 

Pēc insektu kodieniem koduma vietā ādā veidojas uztūkums un apsārtums, ko pavada izteikta nieze un nereti arī sāpju sajūta koduma vietā. Ne visiem cilvēkiem šīs organisma reakcijas uz dažādu insektu kodumiem izpaužas vienādi. Kādam koduma vietā izveidosies tikai neliels apsārtums un mērena nieze, turpretim citam var tikt novērots izteikts uztūkums, sāpīgums un izteikta nieze. Ja ādas bojājumu insekta koduma vietā atstāj bez pietiekamas uzmanības, kasot niezošo vietu, pastāv risks koduma vietā ienest arī infekciju, kas var radīt daudz nopietnākas problēmas un prasīt sarežģītāku un ilgstošāku ārstēšanu. Sevišķa uzmanība šai gadījumā būtu jāpievērš bērniem, kuri neapzinās to, cik šāda koduma vietas kasīšana var būt bīstama.

 

Ja insekta koduma vieta savlaicīgi tiek apstrādāta ar atbilstošiem ārīgi lietojamiem niezi un uztūkumu mazinošiem līdzekļiem, tas ievērojami samazina koduma radīto diskomfortu un veicina bojātās vietas ātrāku sadzīšanu bez nepatīkamām sekām.

 

Aptiekās ir pieejami dažādi līdzekļi niezes novēršanai. Starp tiem arī Pretniezes 10 mg/g gels, kura sastāvā ir aktīvā viela difenhidramīna hidrohlorīds jeb dimedrols, kas ir plaši pazīstams pirmās paaudzes H1 receptoru blokators ar izteiktu prethistamīna aktivitāti. Līdz ar to Pretniezes 10 mg/g gelam piemīt izteikta pretalerģiska iedarbība, kas jau 15 minūšu laikā pēc līdzekļa uzklāšanas uz koduma vietas efektīvi samazina uztūkumu, apsārtumu un niezi. Gēls kā zāļu forma nodrošina līdzekļa ātru, vietēju iedarbību; tas arī mitrina ādu, nekavējot ne sviedru, ne tauku izdalīšanos. Gela aktīvajai vielai difenhidramīna hidrohlorīdam piemīt arī vietēji anestezējoša darbība, ko pastiprina pievienotā palīgviela lidokaīna hidrohlorīds, kurai arī piemīt vietēji anestezējoša iedarbība. Tādējādi Pretniezes 10 mg/g gels efektīvi mazina arī sāpes, kas nereti pavada insektu kodienus.

 

 

Pretniezes 10 mg/g gels ir paredzēts arī citas izcelsmes niezes – ultravioleto staru un citas izcelsmes termisku pirmās pakāpes apdegumu, nātrenes, alerģisku dermatītu un vējbaku radītas niezes mazināšanai.

 

Pretniezes 10 mg/g gelu lieto 3 – 4 reizes dienā, uzklājot tieši uz bojātās vietas. Apstrādāto vietu nedrīkst nosegt ar pārsēju. Bērniem, kas jaunāki par 2 mēnešiem, gelu lietot nedrīkst, savukārt bērniem no 2 mēnešu līdz 2 gadu vecumam Pretniezes 10 mg/g gelu jālieto medicīnas darbinieku uzraudzībā. Grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā līdzekli drīkst lietot tikai pēc rūpīgas riska-guvuma attiecības novērtēšanas, kas ir ārsta kompetencē. Pretniezes 10 mg/g gelu nedrīkst lietot acu gļotādas niezes ārstēšanai, jo gels kairinoši iedarbojas uz acs konjunktīvu. Ja tas nejauši iekļuvis acīs, tās jāskalo ar lielu daudzumu silta ūdens.

 

Jāatzīmē, ka Pretniezes 10 mg/g gelam nepiemīt sistēmiska iedarbība, jo tas darbojas ādas virsējos slāņos, tādēļ, lietojot šo līdzekli, nenovēro miegainību, kas ir labi zināma un bieža nevēlama blakusparādība, lietojot pirmās paaudzes prethistamīna līdzekļus iekšķīgi. Līdz ar to, lietojot Pretniezes 10 mg/g gelu, nav jāraizējas, ja jāsēžas pie auto stūres vai jādara darbs, kas prasa pastiprinātu uzmanību.

 

Pretniezes 10 mg/g gels sekmīgi tiek lietots ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

 

Uzziniet vairāk šeit

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti