Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Kā pašam ārstēt erekcijas problēmas

 

   Protams, ka jebkuram vīrietim būs nepatīkami runāt par savām seksuālajām problēmām. Jau kopš senām dienām falls ir bijis vīrietības simbols, un arī mūsdienu sabiedrībā nav citādi – ja kaut kas nav kārtībā ar vīrieša dzimumlocekli, tad viņam arī ir bail no tā, ka apdraudēta ir viņa vīrietība. Diemžēl šie uztraukumi problēmu tikai padara sliktāku, jo mazāk par trešo daļu erekcijas problēmu skarto vēršas pie ārsta pēc palīdzības. Pie kam, tas notiek situācijā, kad tiek lēsts, ka katram desmitajam pasaules vīrietim mēdz būt erektīlā disfunkcija, ar to nedomājot tikai večukiņus – arī vecuma grupā līdz trīsdesmit gandrīz katrs piecpadsmitais ik pa laikam sastopas ar problēmu sasniegt pietiekamu un apmierinošu erekciju.

 

Katram, kas sastopas ar problēmām savā seksuālajā dzīvē, tai skaitā ar erekcijas problēmām, vajadzētu vērsties pie ārsta, nevis atlikt to uz vēlāku laiku, lai cik ļoti arī to negribētos, jo erektīlā disfunkcija ir viena no tām problēmām, kas ar laiku kļūst aizvien grūtāk ārstējama.

 

Tomēr ir vērts pieminēt vairākas lietas, ko var un vajadzētu darīt lietas labā arī pirms ārsta apmeklējuma, un ko, visticamāk, ieteiktu arī pats ārsts, jo erektīlā disfunkcija pati par sevi īsti nav slimība, bet gan simptoms visdažādāko apstākļu kopumam, kuri ir jāatrisina vispirms, un tajos var būt iesaistīta gan psihe, gan nervu un asinsvadu sistēmas, gan daudz kas cits.

 

Liela daļa no seksuālajiem traucējumiem - līdz pat piektajai daļai - pēc savas būtības ir psiholoģiskas dabas. Tie rodas no stresa, noguruma, uztraukuma un virknes dažādu citu iemeslu. Tie, protams, ir grūti pārvarami, jo bieži prasa pārveidot visu ikdienu un dienas ritmu, taču ir vērts apsvērt to, vai ikdienā nav pārāk daudz stresa un uztraukumu, un kā tos varētu mazināt. Pats vienkāršākais, ar ko sākt, varētu būt atvēlēt vairāk laika miegam, jo tas palīdz visam ķermenim, tai skaitā nervu sistēmai, kas var izrādīties par risinājumu erekcijas problēmām.

 

Viens no pašiem svarīgākajiem ieteikumiem būtu atmest smēķēšanu. Smēķēšanas rezultātā tiek sašaurināti un bojāti asinsvadi un traucēta asinsrite, kas savukārt ir vitāli nepieciešama, lai varētu iestāties normāla erekcija. Statistika liecina, ka citu problēmu starpā smēķētāji arī par piecdesmit procentiem biežāk piedzīvo erekcijas problēmas, salīdzinot ar nesmēķētājiem.

 

Tāpat ļoti spēcīgu ietekmi uz erekciju atstāj alkohola un narkotiku lietošana, ne tikai tūlītējā efekta ziņā, bet arī ilgākā laika posmā radot nervu sistēmas bojājumus. Tāpat tiek bojātas aknas, kā rezultātā tiek izjaukts hormonu līmenis, testosteronam tiekot pārveidotam estrogēnā, kas, protams, stipri negatīvi ietekmē vīrieša dzimumspējas.

 

Tik pat liela ietekme ir arī diētai – tam ko, kā un cik daudz ēd. Palielināts ķermeņa svars var būt nozīmīgs faktors dzimumspēju, tāpat kā kopējās veselības problēmām. Taču tas nebūt nav vienīgais, kas to var ietekmēt. Ļoti svarīgi ir ēdienkartē ierobežot tauku, it sevišķi dzīvnieku izcelsmes tauku patēriņu, palielināt vitamīnus saturošu augļu un dārzeņu lietošanu. Pretējā gadījumā var attīstīties ateroskleroze, kas bojā asinsvadus, arī tos, kas atbild par dzimumlocekļa apgādāšanu un erekcijas iestāšanos.

 

Cilvēce savā attīstības gaitā ir atradusi daudz dažādu produktu, kuru lietošana uzturā uzlabo dzimumspēju. Daļa šo īpašību pazīstama un zināma jau kopš antīkajām kultūrām.

 

Pastāv virkne eksotisku līdzekļu, ko vīrieši seksuālo problēmu risināšanai atzinuši par labām esam jau simtiem un pat tūkstošiem gadu. To starpā dažādi produkti, sākot ar degunradža raga pulveri, beidzot ar priedes mizu ekstraktiem, kas uzlabo asinsriti un tribuļa ekstraktu, kas normalizē testosterona līmeni, ženšeņs un citi. Daudzi no tiem (izņemot, protams, degunradža ragu) ir pieejami aptiekās uztura bagātinātāju veidā.

 

Taču palīdzēt var arī dažādi vienkāršāki, ikdienā lietoti produkti. Burkāni ir viens no šiem produktiem. Tas satur beta-karotīnu, no kura organismā izstrādājas A vitamīns, kas nozīmīgs gan seksuālajām spējām, gan visam organismam kopumā. Tāpat svarīgs ir E vitamīns, kurš ir dažādu riekstu, sēklu un arī augu eļļu sastāvā. Tāpat to satur daudzi dārzeņi, kā arī piens, olas, gaļa un zivis. Dārzeņi un zaļumi, it sevišķi spināti papildus tam satur arī vitamīnu C un dzelzi, kam arī ir nozīmīgs iespaids uz vīrieša potenci.

 

Papildus šiem produktiem, jāmin arī tie, ko mēdz saukt par afrodiziakiem – tie ir teju visi jūras produkti, īpaši ikri, garneles un krabji, kā arī mīdijas un austeres. Tie stimulē hormonu aktivitātu un uzlabo gan dzimumspējas, gan dzimumtieksmi.

 

Daži eksotiskāki dārzeņi var palīdzēt – to skaitā avokado, artišoki un sparģeļi, kuri palīdzot arī prostatas ārstēšanā. Tāpat palīdzot arī visi sīpolu un ķiploku veidi, kas, par spīti savai smakai, kopš sendienām zināms kā mīlas prieku veicinātājs.

 

Arī saldākas lietas var palīdzēt potences atjaunošanā – banānos atrodamais kālijs ir viena no vielām, kas ir nepieciešama vīrietim. Tāpat pozitīvu ietekmi uz potenci atstāj arī medus un šokolāde, vislabāk tieši melnā šokolāde, kuras kakao saturs pārsniedz 70% robežu.

 

Tomēr allaž jāatceras, ka, lai arī visi šie ieteikumi noteikti nāks par labu, nopietnu problēmu gadījumā palīdzēt varēs vienīgi ārsts. Tiek uzskatīts, ka ASV piektā daļa laulību tiek šķirtas tieši seksuālu problēmu dēļ, tāpēc risiniet tās laicīgi, neatlieciet ārsta apmeklējumu uz kādu nezināmu vēlāku laiku, un negaidiet, kamēr arī Jūsu problēma pāraug par kaut ko nopietnāku! 

 

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti