Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Nīma koka apbrīnojamās īpašības

   Nīma koku (Neem, Margoza, Azadirachta indica) Indijā, Nepālā un Šrilankā pielūdz kā karalisku koku. Tas ir viens no vispopulārākajiem Ajurvēdas ārstniecības augiem. Senie teksti slavina šī koka izcilās īpašības, saucot to par „svētīto koku” un par „lauku aptieku”. Šo kuplo koku var redzēt katrā ciemata centrā. Uzskata, ka nīma ēnai piemīt īpašs spirgtums un vēsums.

Šodien nīms atkal kļūst „slavens”. Mūsdienu Rietumu medicīna beidzot „atklāja”- nīma kokam piemīt izcilas dziednieciskas un aizsargājošas (pesticīdas) īpašības. Viņi nonāca pie secinājuma, ka vielas, ko satur nīms, spēj efektīvi ārstēt daudzas slimības, turklāt nerada blakusefektus, kas tik raksturīgi vairumam mūsu moderno aptieku „brīnumlīdzekļiem”.

Agronomi saka, ka nīms ir „visekoloģiskākais” pesticīds no visiem, kurus cilvēkam dāvājusi daba. Nīma sastāvā ietilpstošais azadirahtons atzīts par efektīvu bioloģiski selektīvu insekticīdu, kurš nekaitē derīgajiem kukaiņiem un sargā augu no gandrīz 250 kaitēkļu sugām.

   Ajurvēdā plaši izmanto nīma mizu un lapu apbrīnojamās īpašības.

Lapas izmanto ādas slimību ārstēšanai. Palīdz izārstēt dermatītu, ekzēmas un citas ādas slimības. Agrāk nīma lapas lika tieši uz rētām, sasitumiem un abscesiem – tie ātrās sadzija. Tinktūra ārstē zarnu trakta iekaisumus, izdzen parazītus. Nīma mizai piemīt izteikta antiseptiska iedarbība – daudzi indieši nīma zariņus izmanto zobu birstītes vietā.

No sēklām iegūst Margozas eļļu, kura satur palmitīnskābi un stearīnskābi. Šo komplicēto organisko savienojumu kombinācija nīmam nodrošina atjaunināšanas efektu. Kopš senseniem laikiem sievietes lietoja sejas maskas no nīma lapām un kurkumas, lai atjauninātu ādu.

Tāpat zināms, ka nīms izmantojams sirds slimību, paaugstināta asinsspiediena un artrīta ārstēšanā. Tas satur komponentus, kuri samazina holesterīnu un attīra artērijas no tauku šūnām. Senatnē ieteica lietot rūgto pastu no nīma lapām un Margozas eļļu, lai samazinātu svaru.

   Tātad, nīmu izmanto pateicoties tā piecām galvenajām īpašībām:

  1. Asinis attīrošs efekts: izvada toksīnus, svešas olbaltumvielas, lieko holesterīnu un glikozi, imūnos kompleksus, ketonķermeņus un brīvos radikāļus. Tas ļauj lietot nīma ekstraktu organisma attīrīšanai, autoimūnu slimību profilaksei un ārstēšanai (reimatisms, poliartrīti, cukura diabēts, izkaisītā skleroze, neirodermīts uc.), lipīdu un orļūdeņražu apmaiņas traucējumiem;
  2. Temperatūras pazemināšanas efekts: margozīns iedarbojas līdzīgi salicilātiem, samazina ķermeņa temperatūru drudža gadījumos;
  3. Normalizē asins buferīpašības, novērš metabolisko acidozi, neļauj organisma audos nogulsnēties toksīniem;
  4. Piemīt izteiktas antiseptiskas īpašības attiecībā uz veselu rindu vienšūņu un parazītu;
  5. Novērš ādas iekaisumus, vielumaiņas un alerģiskas slimības. Izmanto piņņu ārstēšanai, neirodermīta, psoriāzes, ekzēmas, nātrenes, furunkulozes profilaksei un ārstēšanai.

   Augu zobu pasta ar Nīmu www.herbals.lv

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti