Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Lai Tava āda staro!

   Pasaules dermatologi sūdzas, ka visas problēmas, kas ir saistītas ar ādas problēmām, pārsvarā ir ādas nepareizas vai neatbilstošas kopšanas dēļ, kā arī ikdienas kopšanas trūkuma rezultātā. Kādēļ nepieciešams savlaicīgi rūpēties par savu ādu? Kas notiek ar ādu, ja neizmantot kopšanas procedūras regulāri? Uz šiem un citiem jautājumiem par ādas kopšanu, Jūs varat atrast atbildes šajā rakstā.

   Kādēļ ir nepieciešams kopt ādu regulāri?

Pirmkārt, katru dienu sievietes lieto dekoratīvo kosmētiku, jo tomēr pārsvarā ikviena no mums vēlas izskatīties perfekti un ar dekoratīvās kosmētikas līdzekļiem cenšas slēpt ādas defektus. Dekoratīvā kosmētika ir labs risinājums, kas palīdz sievietēm būt skaistām, tas ir drošs, tikai tad obligāti ir jānotīra seja pirms nakts miega.

Protams, pastāv daudzi citi faktori, kas negatīvi ietekmē ādu un tās funkcijas, piemēram, netīrs gaiss lielākajās pilsētās, sauss gaiss ofisos, darbs pie datora, nepareizs vai nepilnvērtīgs uzturs, pārēšanās vai badošanās, vitamīnu trūkums, stress, miega trūkums u.c.. Visi šie faktori sekmē sviedru aktīvu izdalīšanos, tad šie sviedri parasti tiek sajaukti ar netīrumiem un rezultātā veidojas maisījums, kas aizprosto poras uz ādas, it sevišķi uz sejas ādas un veido reālas problēmas uz ādas – pinnes, izsitumi, alerģiskās reakcijas, apsārtumi u.c..

   Ko varētu ieteikt sievietēm sejas ādas ikdienas kopšanā?

Pats svarīgākais punkts ir regulāri attīrīt ādu no ikdienas putekļiem un netīrumiem ar speciāli tam paredzētajiem līdzekļiem – putām, pieniņu, želeju. Ja ir iespēja, nodarbojieties ar sportu vai aktīvu ikdienas pastaigu svaigā gaisā, jo tas palīdz ādai saglabāt izdalīšanās funkciju, kā arī aktivizē ādas vielmaiņu, palīdz izdalīt šlakvielas un toksīnus, kas ir ļoti kaitīgi ādai un organismam kopumā. Centieties regulāri apmeklēt saunu un pirti. Sabalansējiet savu ēdienkarti, jo ne tikai ārējie faktori, bet arī iekšējie ietekmē ādas funkcijas un tās stāvokli. Parasti, ja ir kādas problēmas ar ādu, tad visdrīzāk tas ir saistīts ar Jūsu nepareizo vai nepilnvērtīgo, vienveidīgo uzturu, iespējams, problēmām ar iekšējiem orgāniem (kuņģa-zarnu trakts, ginekoloģiskās saslimšanas). Noteikti jācenšas izvairīties no liekiem stresiem, pārdzīvojumiem, pārslodzēm. Ievērojot šādus vienkāršus ikdienas kopšanas ieteikumus, Jūs noteikti nodrošināsiet savai ādai veselību un skaistumu.

Protams, ir brīži, kad nav iespējams pašu spēkiem tikt galā ar ādas problēmām, piemēram, komedoniem, pūtītēm, pinnēm. Šajā gadījumā pareizais risinājums būtu apmeklēt kosmetologu vai dermatologu, ja problēmas ir nopietnākas. Kosmetologs parasti jau pašā sākumā var pateikt, kā Jums ir jākopj āda, kādi kosmētiskie līdzekļi būtu ieteicamākie. Tas uzreiz atvieglos situāciju un palīdzēs noskaidrot, kādēļ ir radušās problēmas ar ādu. Ja kosmetologs uzskatīs par nepieciešamo, noteikti nosūtīs tālākajai izmeklēšanai pie ādas speciālista – dermatologa vai kāda cita.

Kosmetologs ir cilvēks ar medicīnisko izglītību, savukārt, kosmētiķis ir skaistumkopšanas nozares speciālists bez medicīniskās izglītības. Kosmetologs, kā arī kosmētiķis specializējas uz ādas kopšanas pamatjautājumiem, veic ādas tīrīšanas (gan mehāniskās, gan ar aparatūras kosmetoloģijas palīdzību), akne vieglās un vidēji smagās formas ārstēšanu, pretnovecošanās profilaksi, pigmentācijas plankumu likvidēšanu.

Uz vairumu sieviešu interesējošajiem jautājumiem par ādas kopšanu sniegs atbildi poliklīnikas Bikur Holim skaistumkopšanas kabineta kosmetoloģe Oksana Fomina.

 - Kādā veidā varētu uzlabot sejas ādas krāsu, ja tā visu laiku ir pelēcīga?

 - Protams, ja ādas krāsas pārmaiņas nav saistītas ar kādu slimību, tad viennozīmīgi visi kosmetologi ieteiktu mainīt savu dzīvesveidu – vairāk atrasties svaigā gaisā, gulēt vismaz 8 stundas, labi un sabalansēti ēst, lietot vitamīnus, pēc iespējas vairāk sportot. Lai rezultāts būtu pamanāmāks, iesaka iziet sejas masāžas kursu (veikt sejas masāžu pie kosmetologa vienu reizi nedēļā vismaz vienu mēnesi).

 - Kādu labumu sniedz sejas masāža un vai to nevar sieviete veikt mājās pati?

 - Sejas masāža ir ļoti veselīga ādai, jo tās laikā aktivizējas visi vielmaiņas procesi ādā, uzlabojas asinsrite, pastiprināti sāk sintezēties elastīns un kolagēns, kas atbild par ādas elasticitātes un jaunības ilgāku saglabāšanu. Pateicoties masāžai, āda atdzīvinās, sāk elpot. Ir vairāki sejas masāžas veidi, ko labs speciālists, redzot klienta sejas trūkumus un ņemot vērā viņa vēlmes, var sekmīgi kombinēt, nodrošinot acīmredzamo rezultātu. Mājās apstākļos nav iespējams pilnvērtīgi sniegt masāžas seansu, turpretīm tikai speciālists zin, kā to pareizi darīt, jo masāžu veic stingri noteiktajos virzienos.

 - Cik bieži ir jājiet pie skaistumkopšanas speciālistiem?

 - Agrāk, kad skaistumkopšanas industrija vēl nebijusi tik labi attīstīta, nebija tik daudz dažādu kosmētisko līdzekļu un ierīču, kas varētu reāli uzlabot cilvēka izskatu un pagarināt viņa skaistumu un jaunību, kosmetologu apmeklēja vidēji vienreiz gadā un pat retāk. Patreiz situācija ir mainījusies par labu kosmetologiem, jo cilvēki apmeklē skaistumkopšanas kabinetus diezgan bieži – no 1 līdz pat 3 reizēm mēnesī. Kā speciāliste, varu teikt, ka, ja nav izteiktu problēmu ar ādu (pinnes, apsārtumi, kuperoze, jūtīga un ļoti sausa āda u.c.), tad droši varat rādīties kosmetologam vienreiz kvartālā, piemēram, uz sejas tīrīšanu.

 - Ko labu var darīt cilvēks mājās, lai āda būtu pēc iespējas veselīgāka?

 - Paliek tie paši vienkāršākie, bet tajā pašā laikā daudziem cilvēkiem grūti realizējamie noteikumi ādas veselības nodrošināšanai – labi izgulēties, pilnvērtīgi ēst, lietot vitamīnus, pareizi un regulāri kopt ādu, pastaigāties svaigā gaisā, būt fiziski aktīviem. Ja ir kāda hroniskā slimība, tad noteikti ārstēties un censties apmeklēt ārstu savlaicīgi, jo bieži vien mūsu iekšējās slimības, par kurām varam pat nenojaust, rada nopietnas ādas problēmas, tādas kā akne, ādas iekaisumi, apsārtumi, nieze u.c..

 - Vai solārija apmeklēšana un vispār sauļošanās kā tāda ir ļoti bīstama ādai?

 - Mūsdienās grūti iedomāties cilvēku, kas nekad mūžā nebūtu sauļojies. It īpaši jaunas sievietes vēlas iegūt pievilcīgu brūni zeltainu iedegumu, bieži vien visu gadu apmeklējot solāriju. Protams, ultraviolētā starojuma ietekmē daudzkārtīgi paātrinās ādas novecošanās procesi salīdzinot ar dabīgo tās vīšanu. Es kā kosmetoloģe neatbalstu solārija apmeklēšanu, pati sauļojos minimāli un tikai agri no rītiem (līdz plkst. 11) vai pēcpusdienās (pēc plkst. 17), kad saule nav tik aktīva. Protams, sauļošanās laikā lietoju krēmus ar aizsargfiltriem.

 - Kādus vitamīnu un minerālvielu kompleksus Jūs ieteiktu lietot, lai uzturētu labu ādas veselības stāvokli?

 - Ādas veselībai un aizsardzībai īpaši vajadzīgi antioksidanti (A, C, E vitamīni, zaļās tējas ekstrakts u.c.), B grupas vitamīni, cinks, selēns. Ieteiktu lietot zivju eļļu un speciālos vitamīnu kompleksus ādai, matiem un nagiem tiem cilvēkiem, kam ir izteiktas problēmas ar ādu, piemēram, ādas iekaisumi, pūtītes, pinnes, ekzēma, nieze u.c.. Ja ir sausa āda, tad ir ieteicams lietot naktssveces eļļu kapsulās, kas uzlabo ādas dabīgo mitrināšanu un elastību.

 - Kādus kosmētiskos līdzekļus Jūs ieteiktu lietot mājās, lai pēc iespējas pilnvērtīgāk nodrošinātu pareizo ādas kopšanu?

 - Ja nav specifisku ādas problēmu, kad ir jālieto speciāli kopšanas kosmētiski līdzekļi, tad noteikti iesaku attīrīt ādu divreiz dienā – no rīta un pirms nakts miega ar kosmētisko pieniņu, putām vai želeju (kāda kosmētiskā līdzekļa forma patīk labāk, to droši var lietot, atbilstoši ādas tipam, protams), tad tonizēt ādu ar toniku un nobeigumā uzlikt krēmu. Ja ir sausa un jūtīga āda, vislabāk lietot krēmveida skrubjus vienreiz nedēļā (kas ir ļoti maigi un nekairina ādu, tajā pašā laikā nodrošina pilnīgu attīrīšanos). Savukārt, normālas un kombinētas ādas rūpīgajai attīrīšanai var lietot rupjākos skrubjus, ar granulām, kārtīgi iemasējot ādā, tos var lietot biežāk – 2-3 reizes nedēļā. Taukainās ādas kopšanai iesaka lietot skrubīšus pat ar augļskābēm, protams, šīs augļskābes ir diezgan vājā koncentrācijā (nav tās, ko lieto kosmetologi), bet pilnīgi nodrošina ādas attīrīšanos atbilstoši šim ādas tipam.

 - Ko pirmajā vizītē pie kosmetologa varētu izdarīt savas ādas veselības labā, jo tomēr ne visiem ir nauda apmeklēt skaistumkopšanas salonus katru nedēļu?

 - Pirmām kārtām, noteikt ādas tipu un tās stāvokli (jo tie var krasi atšķirties), līdz ar to pastāstīt klientam par pareizu kopšanas stratēģiju mājas apstākļos. Otrkārt, kā speciālistei sākt darboties jau pirmajā apmeklējuma reizē, lai pēc iespējas pilnvērtīgāk un kvalitatīvāk palīdzētu klientam tikt pie vēlama rezultāta – skaistas, mirdzošas un koptas ādas. Vairums klientu acīmredzamu rezultātu novēro uzreiz pēc pirmās procedūras, piemēram, kliente atnāk ar melniem punktiņiem uz deguna, pieres un zoda, ko pats cilvēks mājās nevar likvidēt, bet pēc procedūras ar augļskābēm melno punktu jeb komedonu kā nebijis! Klients apmierināts, rezultāts perfekts un speciālists gandarīts ar padarīto darbu.

 - Paldies Jums par sniegtajām atbildēm!

Ja Jums, cienījam lasītāj, ir radusies interese izbaudīt kādu no skaistumkopšanas procedūrām sejai vai ķermenim, varat droši sazināties ar kosmetoloģi pa tālruni 20228410. Laipni gaidīti salonos Marlene (Imanta), Master Look (Pļavnieki), skaistumkopšanas kabinetā poliklīnikā Bikur Holim (Maskavas forštate).

   Sagatavoja Jūsu Zalesinfo.

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti