Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Ar gripu joki mazi!

   Jau V gs.p.m.ē. Hipokrāts savā grāmatā „Epidēmijas” aprakstīja slimību, kuras pazīmes ļoti atgādina gripu. Seno laiku eskulaps nosauca to par „katarsi” un uzskatīja, ka tā ir „attīrīšanās no pasaulīgām vainām”. Viņš uzrādīja arī galveno slimības pazīmi – ilgstošu klepu ar „netīrām” krēpām, kas bieži pāriet plaušu karsonī.

Pirmo gripas epidēmiju mediķi fiksēja XVI gs. 1588.gadā šī slimība noguldīja gandrīz visu Venēciju. Pēc tam caur Milānu tā sasniedza Barselonu, bet jūrnieki šo „austrumu karsoni” ar kuģiem ieveda Amerikā.

No XVI gs. Šo slimību sauc par „gripu”. Šis termins nāk no franču ārstiem un to varētu mēģināt tulkot kā „saķert”, „iegūt”. Taču vietām gripu vēl ilgi dēvēja latīņu valodas izcelsmes vārdā – „influence”. Spēcīgs gripas uzliesmojums 1918.gadā kļuva par šausmīgu traģēdiju, kas satricināja visu pasauli. Nežēlīgais „spāņu drudzis” aptvēra visus kontinentus, visas valstis un aiznesa vairāk par 20 miljoniem dzīvību.

Arī šodien „nevainīgā” gripas epidēmija ik gadus aptver līdz 10% pieaugušo un līdz 20% bērnu. Pēc PVO datiem pasaulē ik gadus no gripas mirst vairāk kā 20 000 cilvēku, no tiem 70% - vecāka gada gājuma ļaudis ar hroniskām saslimšanām. Tāpēc nevajadzētu vieglprātīgi maz uzmanības veltīt šai „parastajai” gripai.

... Ne no šā, ne no tā dienas vidū vai vakarpusē jūs sākat justies nelāgi: aizlikts deguns, jāšķauda, lauž kaulus, nespēks, paaugstinās ķermeņa temperatūra ... Atcerieties vecmāmuļu receptes un homeopātiju. Tās nenoliedzami palīdzēs labāk par tradicionālo aspirīnu un citām zālēm pret gripu un asu elpceļu iekaisumu.

Homeopātisko preparātu sastāvā nav ķīmisku vielu, tie nepārslogo aknas, neietekmē asins recēšanu un vispār nerada blaknes.

Mēs vienmēr jūtamies pārliecinātāki par sevi tad, ja varam izvēlēties. Šinī sakarā gribētos atgādināt par dabīgas izcelsmes preparātu, kurš ne tikai paaugstina organisma pretošanās spējas, bet izmaina organisma reakciju uz vīrusa iekļūšanu un tā „apdzīvoto” vidi.

Viens no visplašāk pazīstamiem preparātiem ir Influcid, kurš satur tikai dabīgas vielas. Šis ārstniecības līdzeklis Vācijā ir zināms jau kopš 1928. gada un līdz šim tiek plaši izmantots 17 valstīs.

Jāpiebilst, ka homeopātiskajam preparātam Influcid jau mūsu laikā ir veikti stingri kontrolēti laboratoriskie un klīniskie pētījumi. Eksperimentālie pētījumi, kurus veica Interferona un Citokīnu centrs Maskavā, pierādīja šī preparāta pretvīrusu aktivitāti un tā interferona inducējošu efektu. Ievadot preparātu pēc profilaktiskās shēmas, vīrusa vairošanās jūtīgajās šūnās MDCK samazinājās tūkstoš reižu. 2007. gadā ZPI Sanktpēterburgā tika pētīta preparāta Influcid aktivitāte pret dažādām gripas vīrusu modeļu sistēmām.

Ilgtermiņa pieredze atklāj lielisku Influcid panesamību. No Influcid ieviešanas nav atsevišķu ziņojumu par zāļu kaitīgām blakus parādībām, tāpat arī citos avotos, piemēram, literatūrā, nav atrodamas ziņas par drošības problēmām saistībā ar Influcid.

Tāpat arī klīniskos pētījumos, kā arī in vivo un in vitra eksperimentos ir pētīta Influcid iedarbība un panesamība. Vairāk lasiet www.mitela.lv.

Augstāk minētā preparāta katrai sastāvdaļai ir īpaša nozīme gripas un ARS ārstēšanai kā arī profilaksei. Tā piemēram, aconitum napellus (zilā kurpīte) pazemina ķermeņa temperatūru, ātri novērš augšējo elpošanas ceļu gļotādu iekaisumu akūtā saslimšanas periodā. Gelsemium (dzeltenais jasmīns) mazina galvassāpes, vājumu un „salauztības” sajūtu, mazina iesnas un atvieglo elpošanu. Ipecacuanha (ipekakuana) šķīdina krēpas, paātrina atveseļošanos no respiratorām saslimšanām. Phosphorus (fosfors) stimulē organisma aizsargspējas, paaugstina tā pretošanās spējas pret vīrusu infekcijām. Bryonia alba (baltā sētvija) novērš sausu kairinošu klepu un gļotādu dedzināšanas sajūtu. Eupatorium perfoliatum (kastaņkanepes) novērš drudzi, kaulu laušanu un muskuļu sāpes.

Lietojot preparātu vēl pirms saslimšanas, tas paaugstina imunitāti, uzlabo augšējo elpceļu gļotādu stāvokli, paaugstina organisma pretošanās spējas pret saaukstēšanos. Ja nu tomēr esat saslimis, Influcid palīdzēs ātrāk atveseļoties, novērst iespējamās pēcgripas komplikācijas, vājuma un „salauztības” sajūtu. Pat, ja gripa ir noritējusi bez komplikācijām 5 – 10 dienas, tad vēl 2 – 3 nedēļas jūs var mocīt bezspēks, vājums, galvassāpes, pastiprināts nervu uzbudinājums.

Pateicoties preparāta plašajam darbības spektram, tas ir efektīvs arī kakla, rīkles un bronhu infekciju gadījumos (iesnas, faringolaringīts, bronhīts, kuru pavada sāpīgs un kairinošs klepus) par cik tas šķīdina bronhu sekrētu, kā mēs jau minējām, tādējādi atvieglojot krēpu evakuāciju.

Influcid ir pieejams pilienu un tablešu formā, kas ļauj to izmantot jebkurā vecumā, arī mazu bērnu ārstēšanai.

Sākt gripas un ARS profilaksi nekad nav par vēlu. Ja jums darbā vai mājās ir saslimis kaut viens cilvēks, nekavējieties viņam ieteikt Influcid, kā to dara ārsti – homeopāti, iesākumā katras 15 minūtes 2 – 3 stundu laikā, tukšā dūšā. Dzeriet daudz šķidruma, ieteicama silta tēja ar avenēm, mežrozīšu uzlējums vai vienkārši ūdens. Slimnieks drīz vien sajutīs atvieglojumu. Tālāko ārstēšanu turpina lietojot zāles pēc „parastās” shēmas. Pārējiem kolēģiem un ģimenes locekļiem ieteicams lietot profilaktisko Influcid devu.

Kā zināms lielākā riska grupa imunitātes stāvokļa dēļ ir veci cilvēki un mazi bērni, kā arī tie, kuri sirgst ar hroniskām kaitēm. Tieši viņiem, pirmām kārtām, ieteicams lietot Influcid profilaktiski. Preparātu iesaka lietot arī gadījumos, ja tiek plānoti ārzemju braucieni. Jāpiezīmē, ka Influcid nav blakņu un kontrindikāciju. Ja esat profilakses kompleksu piekritējs, droši varat lietot Influcid kopā ar citiem ārstniecības līdzekļiem.

Par lietošanu un blaknēm konsultēties ar ārstu vai farmaceitu. Pirms lietošanas rūpīgi izlasiet lietošanas instrukciju. Bezrecepšu zāles. Pieprasiet visās Latvijas aptiekās.

   Autore: Ārste Evelīna Čelebija.

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti