Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Kura ir Jūsu doša?

   Cilvēka ķermeni var iztēloties kā piecu galveno elementu (Zeme, Ūdens, Uguns, Gaiss, Telpa) mijiedarbības ar jūtām un darbības orgāniem placdarmu. Principus, kuri pārvalda šo ansambli, sauc par došām (vata, pitta, kapha).

Katra doša – tas ir divu elementu no pieciem savienojums: vata (gaiss un telpa), pitta (uguns un ūdens), kapha (ūdens un zeme).

Šie trīs spēki – vata, pitta un kapha cilvēka ķermenī atrodas pastāvīgā mijiedarbībā. Tie regulē visus bioloģiskos un fizioloģiskos procesus, visus ritmus un kustības, kas raksturīgi organisma darbībai. Kad tie ir harmoniski, cilvēks jūtas labi, viņam ir laba veselība. Kad līdzsvars tiek izjaukts, iestājas vārgums, slimības, nāve.

Cilvēka konstitūciju nosaka ieņemšanas brīdis, kā vecāku piecu elementu un došu visdažādāko kombināciju rezultāts, ņemot vērā vides ietekmi, gadalaiku, Mēness un planētu stāvokli. Bet tikai piedzimšanas brīdī konstitūcija piesaka savas tiesības un sāk darboties. Un to sauc par cilvēka dabu jeb prakriti.

Nosauksim septiņus galvenos konstitūcijas tipus: vata, pitta, kapha, vata-pitta, vata-kapha, pitta-kapha, vata-pitta-kapha. Starp galvenajiem tipiem pastāv bezgalīgas variācijas atkarībā no katras došas salikuma. Prakriti (sākotnējā daba) kopš dzimšanas nosacīta kā ģenētiskais kods, tā visu cilvēka dzīvi saglabājas nemainīga.

Tajā pašā laikā principu un elementu salikums pastāvīgi mainās sakarā ar apkārtējās vides, uztura režīma, cilvēka uzvedības ietekmi. Ajurveda cilvēkus māca dzīvot saskaņā ar savu raksturu, saglabāt došu harmoniju ar savas uzvedības un sabalansēta uztura palīdzību.

Došu sistēmas, to novietojuma un mijiedarbības izpēte dod iespēju tik smalkai pieejai, kura ļauj ņemt vērā katra pacienta individuālās īpašības, precizējot turpmāko ārstēšanu. Tas katram cilvēkam dod precīzu informāciju par to, kā saglabāt sev veselību un pagarināt mūžu. Rietumu medicīnas koncepcijās tāda topa zināšanu praktiski nav. Neskaitāmas grāmatas par diētām, kuras uzlabo pašsajūtu, iesaka noteiktu uztura režīmu vai vingrinājumus veselības uzlabošanai, neņem vērā galvenās atšķirības, kuras ietver dažādi cilvēka konstitūcijas tipi. Piemēram, padoms - skriet vai soļot vienu – divas stundas dienā. Rezultātā parkos un uz ielas var redzēt daudzus, kuri vēlas uzlabot veselību, nosvīduši nomoka sevi ar ilgstošu skriešanu vai soļošanu, turklāt izlaiž ēdienreizes noteiktā laikā. Bet Ajurveda iesaka katru dienu izpildīt dažus vingrojumus bez piepūles, savu iespēju robežās, izvēloties, - darīt to rītā vai vakarā.

Lai līdzsvarotu sava organisma darbību, radītu savu dzīves ritmu, savu uztura režīmu, pietiek izprast triju došu principus un noteikt savu ajurvediskās konstitūcijas tipu.

Tāpat uz triju došu principa balstās kosmētikas un veselības uzlabošanas līdzekļu izvēle. Lai uzzinātu savu konstitūcijas tipu, izmantojiet testu „Noskaidro savu Došu”. Uzzini to šeit

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti