Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Darsonvalizācija – matu skaistumam un veselībai

   Matu izkrišanas, kā arī to veselības pasliktināšanās, mirdzuma, skaistuma un kupluma zuduma gadījumos vienmēr ir vainojams kāds faktors, piemēram, cilvēka kāda iekšējā orgāna disfunkcija, hormonālais disbalanss organismā, pēcoperācijas vai pēcdzemdību periods, anēmija, organisma vājas aizsargspējas un daudzi citi faktori. Visbiežāk šādos gadījumos cilvēks cenšas kaut ko darīt – pastiprināti sāk lietot vitamīnus, glābj matus ar dažādiem ārstnieciskiem šampūniem un losjoniem, skrien pie matu speciālistiem, lai ārsts varētu uzlabot situāciju. Šie pasākumi, protams, ir atbalstāmi, diezgan efektīvi un vienkārši gandrīz visiem ir viegli pieejami.

Šajā rakstā gribētos pastāstīt par vēl vienu iespēju palīdzēt saviem matiem atgūt veselību un spēku. Šī matu augšanas un to veselības stimulēšanas metode ir viena no vecākajām un noslēpumainākajām metodēm. Metode tiek saukta par darsonvalizāciju, kas pēc savas būtības ir procedūras veids, kuras laikā uz cilvēka organismu iedarbojas ar impulsveida augstsprieguma un augstfrekvences maiņstrāvu. Skan zinātniski un daudziem cilvēkiem tas liekas pārāk medicīniskais termins. Īstenībā pati darsonvalizācija ir maza stipruma strāvas izmantošana medicīnā, kad kā ārstnieciskais iedarbības faktors tiek izmantots elektriskais lādiņš, kurš rodas starp elektrodiem un ķermeņa virsmu. Protams, augstas frekvences un augsta sprieguma strāvas cilvēkam nav bīstamas, jo tās plūst pa ādu un to straujās elektriskā lauka virziena maiņas nespēj izmainīt dzīvās šūnas jonu koncentrāciju, tas ir, notiek tikai jonu svārstības. Vienkāršoti sakot, šī metode ir ļoti veca un sen jau tiek lietota daudzos fizioterapijas kabinetos.

Darsonvalizācijas metodi daudzās valstīs izmanto ļoti plaši, piemēram, lokālām procedūrām, kad ir nepieciešams paplašināt asinsvadus, mazināt asinsvadu spazmas, pastiprināt un aktivizēt asinsriti, uzlabot asinsvadu funkcionālo stāvokli, paaugstināt vēnu tonusu, veicināt audu barošanos un vielmaiņu, kā arī veicināt ātrāku un efektīvāku brūču dzīšanu, čūlu ārstēšanu (protams, visbiežāk kombinācijā ar citiem zāļu līdzekļiem). Darsonvalizācija palīdz mazināt sāpes, niezi. Šo metodi lieto neiralģijas, pastāvīgu galvassāpju un spazmu gadījumos, paaugstinātā asinsspiediena, stenokardijas, hemoroīdu, ādas vēnu paplašināšanās gadījumos.

Darsonvalizāciju plaši lieto kosmēstiskajā praksē. Kosmētiskajos kabinetos šī metode ir efektīva ādas elastības, turgora uzlabošanā, kā arī lietderīga kā pret grumbu terapija. Dermatologi un trihologi (matu speciālisti) atzīst darsonvalizāciju kā labu metodi, ārstējot dažādus izsitumus, pumpiņas, pat akne. Ļoti plaši šo metodi izmanto matu izkrišanas gadījumā.

Darsonvalizācijas laikā speciālists vada speciālo ierīci (aparātu) pa galvas mataino daļu speciāli šim mērķim medicīniski paredzētajos virzienos. Terapeitiskais efekts tiek panākts cilvēkam nekaitīgās strāvas (tika aprakstīts iepriekš) kairinošās iedarbības rezultātā, kad šīs iedarbes apvidū notiek arteriolu paplašināšanās un asinsrites pastiprināšanās. Tādējādi matu saknēm tiek piegādāts daudz lielāks nekā parasti skābekļa un citu barības vielu un vitamīnu daudzums. Procedūra ir patīkama, izraisa tikai pozitīvas emocijas, tās laikā cilvēks jūt vieglo ierīces pieskārienu, dažos gadījumos vieglu siltuma sajūtu (jo asinsvadi tiek paplašināti).

Speciālisti iesaka vēl labākajam rezultātam pēc aparāta iedarbības uz matu saknēm ieziest tajos kādu no matu kopšanas līdzekļiem, piemēram, ārstniecisko losjonu vai ampulu ar proteīniem, jo tieši tad lietojamo līdzekļu efektivitāte kļūst vēl labākā (minerālvielas un vitamīni, kas ir šo līdzekļu sastāvā, nokļūst dziļāk audu šūnās, intensīvāk barojot matu saknes).

Galvenais, pēc šādas procedūras veikšanas negaidiet rezultātu uzreiz, mati pakāpeniski tiek atdzīvināti un tikai pēc trim nedēļām sākas jaunu matu augšanas fāze. Jūs jutīsiet jaunu matiņu augšanu apmēram pēc mēneša kopš darsonvalizācijas procedūru kursa uzsākšanas, to varēsiet pamanīt tādā veidā, ka redzēsiet jaunu matiņu durstīgus galus. Praktiski cilvēkam ar izteiktu matu izkrišanas pakāpi ir nepieciešams 15-20 šādu procedūru kurss, pie tam katras procedūras nobeigumā labākajam rezultātam būtu ieteicams iemasēt matu saknēs kādu ārstniecisko ampulu ar proteīniem un vitamīniem. Pēc tam ir ieteicams neliels pārtraukums – 3-4 mēnešu laikā notiks intensīva jaunu veselu matu augšana, tad vēlams šo pašu procedūru kursu atkārtot ar mērķi spēcināt matus, padarīt tos spīdīgākus un kuplākus. Savukārt, ja matu izkrišana ir mērena, nav pārāk intensīva, tad darsonvalizācijas kurss ir īsāks – apmēram 10-12 procedūras, ko veic ar intensitāti 2 reizes nedēļā. Vispār šāda veida procedūru kursu droši var atkārtot 3-4 reizes gadā.

Ja esat daudz ko jau izmēģinājuši matu augšanas stimulēšanai vai to veselības un skaistuma atgūšanai, labprāt palīdzēsim Jums un laipni gaidīsim „Lēdijas” skaistumkopšanas salonā, kas atrodas Prūšu ielā 19, Ķengaragā. Pie mums ir ļoti viegli nokļūt ar 15. trolejbusu braucot līdz pieturai „Malnavas iela”. Mūsu salons ir atvērts katru dienu, arī brīvdienās. „Lēdijas” skaistumkopšanas salonā strādā augsti kvalificēti speciālisti – frizieri, manikīra un pedikīra meistari, kosmetologi, masieri, kas noteikti zin, ka labs klients ir ar veikto pakalpojumu apmierinātais cilvēks.

Uz darsonvalizācijas procedūrām labprāt Jūs gaidām trešdienās un svētdienās jebkurā Jums vēlamajā laikā.

Pierakstīties var pa tālruni: +371 67187298 vai 20228410. Laipni gaidīti!

Sagatavoja „Lēdijas” skaistumkopšanas salona matu kopšanas speciālisti.

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti