Nieres un urīnceļu darbības traucējumi
Gremošana un gremošanas traucējumi
Vīriešu veselība
Sirds un asinsvadu slimības
Vitamīni
Organisma attīrīšanās un atjaunošanās
Imunitāte
Acis un acu darbības traucējumi
Nervu darbības traucējumi
Alerģija
Saaukstēšanās
Sieviešu veselība
Kaitīgie ieradumi
Iesnas un deguns
Āda un ādas slimības
Mutes dobuma higiēna
Aktuālie un citi jautājumi
Galvas smadzeņu darbības traucējumi
Sāpes
Klepus
Aknu un žultspūšļa darbības traucējumi
Ausis un ausu darbības traucējumi
Vēnu slimības
Vakcinācija
Bērnu veselība
Ziņas/Vai mellenes satriec hepatītu C?

   Japāņu zinātnieki, meklēdami līdzekļus cīņai ar hepatītu C, pievērsās augu valstij. Viņi izpētīja vairāk kā 300 augu valsts produktu un atrada vienu, kurš spēj nomākt hepatīta C vīrusa replikāciju. Zinātnieki plāno tuvākajā laikā noskaidrot aktīvās vielas darbības mehānismu, bet pagaidām pamato šī produkta lietošanu kā uztura bagātinātāju.

Ķīmiķi konstatēja, ka melleņu lapas uzrāda stabilu efektu vīrusu hepatīta C replikācijas nomākšanā, paverot jaunas iespējas slimības ārstēšanā. Pasaulē uzskaitīti apmēram 200 miljoni cilvēku ar hronisku C hepatīta norisi, kura var izraisīt aknu cirozi un vēzi, tāpēc šis atklājums nevar nepiesaistīt uzmanību.

Hirokai Kataoka un viņa kolēģi no Japānas Mijazaki universitātes ir pārliecināti, ka kopš momenta, kad vīruss lokalizējas aknās un 20 gadu laikā var attīstīties slimība, šis uztura bagātinātājs var ievērojami kavēt infekcijas progresēšanu. Kā uztura bagātinātāju komponentus viņi izmēģināja 300 augu valsts produktu, meklējot vislabāko efektu vīrusa replikācijas nomākšanai, bet izvēlējās tikai vienu – konkrētas melleņu šķirnes lapas, kuras aug ASV dienvidaustrumos (rabbit-eye blueberry).

Zinātnieki attīrīja komponentus un noteica aktīvo vielu proantocianīdu (polifenols, līdzīgs vīnogās atrastajai vielai). Sakarā ar to, ka proantocianīds organismam kaitīgs, Kataoka ziņo, ka iedarbīgā pret hepatītu deva ir 100 reizes vājāka par toksisko. Turklāt līdzīgas vielas satur daudzi uzturā lietojami augi, tāpēc šo augu var izmantot kā uztura bagātinātāju. Tuvākajā laikā zinātnieki gatavojas detalizēt, tieši kādā veidā šis uztura bagātinātājs ietekmē vīrusa replikāciju.

Avots: health-ua.org

Pielāgota meklēšana

Jautājums
Vai Jūs regulāri lietojat zivju eļļu?


Lietoju periodiski
Jūsu atbilde
 

  Galvenā  Ziņas  Jautājums farmaceitam  Reklāmas iespējas  Autortiesības un atbildība  Autori  Kontakti